Šriftas:
Fonas:
Iliustracijos:

Naujienos

Vilija Matačiūnaitė: „Dvasiniame lygmenyje tobulėju per kūrybą“

Prieš artėjantį susitikimą su dainininke ir aktore Vilija Matačiūnaite viešosios kalbos ir scenos baimės valdymo paskaitoje pasikalbėjome apie menininkės veiklas, pomėgius bei baimes.

Ar scenoje vis dar jaudiniesi?

Taip, be abejo. Nepasitikėjimo savimi akimirkos dažniausiai kyla tuomet, kai yra dalykų, kuriuose aš nesijaučiu stipri, neturiu patirties ar žinių. Ypač, kai aš galvoju apie save ir apie tai, ką pagalvos kiti žmonės. Tada ir kyla nepasitikėjimas savo jėgomis.

Kaip prisistatytum auditorijai, kai jauti baimę?

Dažniausiai aš stengiuosi būti atvira su savo auditorija ir jeigu aš jaučiu baime ar jaudulį aš tai auditorijai ir pasakau. „Chebra labai bijau, labai jaudinuosi ir, panašu, kad taip bus ir ateinantį penktadienį — aš tikrai jaudinsiuosi.” Aš dalinuosi savo emocijomis ir savo išgyvenimais vien tam, jog žmonės žinotų, suprastų, būtų atlaidesni. Skamba kaip pasiteisinimas iš anksto, reikės dar pačiai pagalvoti.

Kuo užsiimi šiuo metu?

Dabar koncentruojuosi į teatrą ir į muziką. Jaučiu, kad tai yra mano laikas sau, galų gale aš supratau, ką aš noriu daryti gyvenime. Tą ir darau.

Kaip mėgaujiesi gyvenimu?

Atsikeliu anksčiau, kad pasportuočiau, nueičiau į pirtį — planuoju savo grafiką bent kartą per mėnesį. Man patinka būti išjungus telefoną nepažįstamų žmonių tarpe. Tai išties reikalinga ir būtina tam, kad pasidaryčiau tam tikrą restartą. Fizinės apkrovos visada yra naudingos, nes jų metu galiu išjungti savo sąmonę, kritiškumą savo pačios atžvilgiu.

Kartais tiesiog norisi pasimėgauti savo fizinio kūno skausmais. Mes juk čia dėl to ir esame šitame pasaulyje: pajusti savo materialumą, kurį labai gerai jaučiu, o dvasiniame lygmeny aš tobulėju per darbą, kūrybą. Čia vyksta mano sklaida, augimas ir pasimėgavimas.

Ko tikėtis paskaitoje?

Dėl patarimu aš jaudinuosi, vis galvoju, ką galėčiau pasakyti žmonėms, ko jie dar nežino. Manau, patardama atsigręšiu į studijų metu sukauptas žinias. Be jokios abejonės pasidalinsiu savo asmenine, iki šiol sukaupta patirtimi, esu atviras žmogus. Šioje vietoje aš visiškai nebijau apsijuokti, apsikvailinti, man atrodo šis nebijojimas apsikvailinti yra didžiulis stimulas. Aš nebijau parodyti, kad esu žmogus, galiu klysti ir nesu tobula, man tai netgi patinka priminti ir sau pačiai, ir gal kitiems tai irgi suteiks drąsos. Susitikimo metu tikiuosi tokio betarpiško ir atviro bendravimo. Jei kažkur suklysiu, netaisyklingai sukirčiuosiu ar tarsiu žodžius, esu sau dėl to labai kritiška, tikiuosi ir žmonės dėl to bus atlaidesni, nes aš tik žmogus.

Susitikimas su Vilija Matačiūnaite jau vasario 2-ąją, 17 val. Žinoma Lietuvos dainininkė ir aktorė „Pragiedruliuose“ dalinsis patirtimi kaip valdyti scenos baimę, atskleis būdus kaip drąsiai jaustis prieš didesnę žmonių auditoriją.

Reikalinga registracija: https://forms.gle/AhqSo9ujXti3oqeJ9