Šriftas:
Fonas:
Iliustracijos:

Pragiedruliuose veikia audio - video, teatro, taikomosios dailės, fotografijos ir dailės studijos. Studijose yra sudaroma erdvė eksperimentavimui, kūrybiškumo puoselėjimui, išsilaisvinimui bei emocinio intelekto ugdymui. Taip pat sodyboje veikia rezidentų programa ir bendruomenės sodas.

Veiklos

Alternatyvioji fotografija

Alternatyviosios fotografijos studijos kuratorius Paulius Vepštas

paulius@pragiedrek.lt

Alternatyvioji fotografija

Alternatyviosios fotografijos studija skirta susipažinti su alternatyviosiomis fotografijos technikomis. Pagrindinis šių procesų išskirtinumas – labai plačios eksperimentavimo bei pritaikymo galimybės. Neribotų skaitmeninių vaizdų pasaulyje Paulius kvies fiziškai prisiliesti prie fotografijos ištakų bei susikurti unikalius kūrinius. Studijoje vyksta įvairių analoginės fotografijos procesų dirbtuvės, įvairūs kultūriniai projektai. Fotolaboratorija yra prienama ir asmeniniam naudojimui.

Vykstančios dirbtuvės studijoje: juostos ryškinimas, sidabro želatinos antspaudas - eksperimentas, cianotipija, lumen technika, polaroid lifting technika, pinhole.

Dailė

Dailės studijos kuratorė Jolita Puleikytė

jolita@pragiedrek.lt

Dailė

Dailės studija yra skirta kūrybiškumo paieškoms, kūrybiškumo išlaisvinimui per vizualaus meno dirbtuves. Dirbtuvių dalyviai čia gali išbandyti tapybos, grafikos, skulptūros sritis. Sudalyvauti gali kiekvienas nuo darželinuko iki senjoro amžiaus, visi kuriems kūryba įdomi ir visiškai neįdomi.

Vykstantys užsiėmimai studijoje: eksperimentavimas su tapyba, grafika ir skulptūra.

Taikomasis teatras

Taikomojo teatro studijos kuratorius Irmantas Pilis

irmantas@pragiedrek.lt

Taikomasis teatras

Taikomojo teatro studijoje yra lavinami bendrieji įgūdžiai ir savybės, kurių metu yra siekama puoselėti kūrybiškumą, ugdyti darbo grupėje ir individualiai įgūdžius, stiprinti pasitikėjimą savimi bei toleranciją. Taip pat yra rengiami judesio teatro užsiėmimai, kurie padės kiekvieno dalyvio kūrybinio potencialo atsiskleidimui, kuriant darnią darbo aplinką, išreiškiant palaikymą ir pagarbą vieni kitiems. Be to, teatro studijoje yra ugdomi ir scenos kalbos įgūdžiai. Jų metu dalyviai susipažįsta su balso valdymo ir kvėpavimo technikomis, kurios suteikia daugiau pasitikėjimo savimi kalbant viešai.

Dizainas

Dizaino studijos kuratorės Inga Jurkevičiūtė ir Lina Jakubonytė

ingalina@pragiedrek.lt

Dizainas

Dizaino studija yra atvira visiems norintiems prisiliesti prie savo laiko ir pabūti bendruomenėje, kuriant ar išlaisvinant savo mintis ir paverčiant tai kūnu. Dizaino studijoje vyksta kintančios dirbtuvės skirtos įvairaus amžiaus žmonėms, kuriose darbuojamės tvariai, pajungiant šias technikas: batiką, cianotipiją, lino raižinius, spaudą ant audinių, upscyclinam seną rūbą ir prikeliam naujam gyvenimui. Kalbamės apie savo stiliaus paieškas, subtilybes bei apžvelgiame šiuolaikinio rūbo funkcijas bei mados tendencijas.

Audio - video

Audio - video studijos kuratorius Laurynas Valkiūnas

laurynasvalkiunas@gmail.com

Audio - video

Tai erdvė ir galimybė žmonėms įgyti žinių bei praktinių įgūdžių kuriant video, audio, socialinių tinklų turinį. Naudojantis studijoje esančia technika galima ne tik pradėti mokytis, bet ir gilinti jau turimas žinias. Edukacijų ir stovyklų dalyviams padeda patyrusi lektorių komanda.

Numatomos veiklos: audio-video studijoje vyks žurnalistikos pradmenų, pažinties su kino industrija, garso dizaino mokymai jaunuoliams ir suaugusiems, senjorai bus kviečiami į kūrybines garso įrašų dirbtuves, vaikai laisvalaikį galės įprasminti dieninėse stovyklose. Pagal poreikį organizuojami bendravimo su žiniasklaida, socialinių tinklų administravimo, grafinio dizaino, garso įrašų mokymai, skirti dirbančių žmonių kompetencijoms kelti.

Studija glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Panevėžio miesto ir rajono filialu.

Rezidencijos

Rezidencijos

Pragiedrulių rezidencijų programos yra skirtos Lietuvos ir užsienio įvairių sričių kūrėjams - menininkams, tyrinėtojams, kūrybinių industrijų ir kitų kūrybinių veiklų atstovams. Jiems yra suteikiama galimybė gyventi ir dirbti Panevėžyje, vaizdingame Skaistakalnio parke, gamtos apsuptyje prie pat Nevėžio upės. Kaiminystėje veikia pramonės įmonės, kurios turi didelį potencialą meno ir pramonės sinergijai. Programų metu kūrėjai dirba su individualiais projektais bei įsitraukia į vietos bendruomenės ir kultūros veiklas.

Atvykę rezidentai turi galimybę gyventi parke esančio dvaro studijoje, naudotis bendra virtuve bei kurti atskiroje erdvėje. Rezidentas visos programos metu turi kuratoriaus pagalbą. Taip pat yra suteikiama galimybė naudotis kitų sodyboje veikiančių studijų įranga, tai iš anksto suderinus.

Sodas

Sodininkė Kotryna Daraškevičiūtė

kotryna.kosodas@gmail.com

Sodas

Pragiedruliuose yra kuriamas bendruomeninis gamtinis sodas. Bendruomenė kuria natūralistinį miško daržą, atvirą visuomenei. Miesto gyventojams suteikiama lysvė pačiame miesto centre, seniausiame miesto parke. Daržas atviras drąsiems, aplinkai draugiškiems bandymams, eksperimentams, gyventojų idėjoms ir iniciatyvoms. Darže nenaudojamos mineralinės trąšos, herbicidai, insekticidai ir kita chemija. Sodininkams suteikiami būtiniausi įrankiai, konsultuojama sodinimo klausimais, neįgaliesiems įrengiamos pakeltos lysvės.

Daržas kviečia prisijungti visus norinčius sodininkauti.