Šriftas:
Fonas:
Iliustracijos:

Pragiedruliuose veikia audio - video, teatro, taikomosios dailės, fotografijos ir dailės studijos. Studijose yra sudaroma erdvė eksperimentavimui, kūrybiškumo puoselėjimui, išsilaisvinimui bei emocinio intelekto ugdymui. Taip pat sodyboje veikia rezidentų programa ir bendruomenės sodas.

Veiklos

Fotografija

Alternatyviosios fotografijos studijos kuratorius Paulius Vepštas

paulius@pragiedrek.lt

Fotografija

Fotografijos studija yra skirta susipažinti su įvairiais šiuolaikinės bei tradicinės fotografijos aspektais bei gilinti žinias. Centre veikiančioje fotolaboratorijoje nuolat vyksta įvairios skaitmeninės bei analoginės fotografijos dirbtuvės, paskaitos ir kitokio pobūdžio veiklos, apimančios daugybę tradicinių bei alternatyvių procesų.

Pagrindinis šių procesų išskirtinumas – labai plačios eksperimentavimo bei pritaikymo galimybės. Studija taip pat vykdo įvairius kultūrinius projektus fotografijos lauke. Fotolaboratorija yra prieinama ir asmeniniam naudojimui.

Dailė

Dailės studijos kuratorė Jolita Puleikytė

jolita@pragiedrek.lt

Dailė

Dailės studijos veiklos skirtos reikštis kiekvieno kūrybiškumui. Tad veiklos yra rengiamos tokios ir mikroklimatas kuriamas toks, kad jūsų kūrybiškumas laisvai reikštųsi.

Praktiškai užsiėmimai vyksta nuo performanso elementų iki tradicinių meno žanrų: grafikos, tapybos bei šiek tiek skulptūros.

Taikomasis teatras

Taikomojo teatro studijos kuratorius Irmantas Pilis

irmantas@pragiedrek.lt
📱 +370 639 17075

Taikomasis teatras

Taikomojo teatro studijoje yra lavinami bendrieji įgūdžiai ir savybės, kurių metu yra siekama puoselėti kūrybiškumą, ugdyti darbo grupėje ir individualiai įgūdžius, stiprinti pasitikėjimą savimi bei toleranciją. Taip pat yra rengiami judesio teatro užsiėmimai, kurie padės kiekvieno dalyvio kūrybinio potencialo atsiskleidimui, kuriant darnią darbo aplinką, išreiškiant palaikymą ir pagarbą vieni kitiems. Be to, teatro studijoje yra ugdomi ir scenos kalbos įgūdžiai. Jų metu dalyviai susipažįsta su balso valdymo ir kvėpavimo technikomis, kurios suteikia daugiau pasitikėjimo savimi kalbant viešai.

Dizainas

Dizaino studijos kuratorės Inga Jurkevičiūtė ir Lina Jakubonytė

inga@pragiedrek.lt

Dizainas

Dizaino studija yra atvira visiems norintiems prisiliesti prie savo laiko ir pabūti bendruomenėje, kuriant ar išlaisvinant savo mintis ir paverčiant tai kūnu. Dizaino studijoje vyksta kintančios dirbtuvės skirtos įvairaus amžiaus žmonėms, kuriose darbuojamės tvariai, pajungiant šias technikas: batiką, cianotipiją, lino raižinius, spaudą ant audinių, upscyclinam seną rūbą ir prikeliam naujam gyvenimui. Kalbamės apie savo stiliaus paieškas, subtilybes bei apžvelgiame šiuolaikinio rūbo funkcijas bei mados tendencijas.

Audio - video

Audio - video studijos kuratorius Laurynas Valkiūnas

laurynas@pragiedrek.lt

Audio - video

Pragiedrulių kūrybiškumo centro audio-video studija – naujos kino bendruomenės Panevėžyje širdis, jungianti žinomus kino profesionalus, jaunosios kartos kūrėjus ir moksleivius, žengiančius pirmuosius žingsnius kino karjeros link. Audio-video studijos projektas „Pragiedrulių kino akademiją“ – nauja kino mokyklą 15-18 metų moksleiviams.

Pragiedrulių kino akademijoje profesionalūs kino kūrėjai supažindina jaunimą su visais kino kūrybos aspektais: nuo scenarijaus rašymo ir režisūros iki operatoriaus darbo ir garso, montažo režisūros.

Be teorinių paskaitų, moksleiviai, susibūrę į komandas, kuria savo pirmuosius vaidybinius ir dokumentinius trumpametražius filmus. Ši programa leidžia išbandyti save įvairiose kino kūrybos rolėse ir įgyti patirties, kuri pravers stojant į Lietuvos ir užsienio kino mokyklas.

Pragiedrulių kino akademijos dėstytojai: kino kritikė Rasa Paukštytė, režisierius Audrius Stonys, režisierė Aistė Žegulytė, operatorius Ugnius Tuleikis, garso režisierius Kipras Čėsna. Kurso vadovas Laurynas Valkiūnas.

Dėl bendradarbiavimo su Juozo Miltinio dramos teatru moksleiviai turi unikalią progą į savo filmus kviesti profesionalius aktorius.

Pragiedrulių audio-video studija aprūpinta profesionalia kino technika, kurią moksleiviai gali naudoti savo praktiniams darbams: kino kamera ir objektyvai, apšvietimo įranga, garso įrašymo technika, įvairūs vaizdo stabilizatoriai, nuotolinio valdymo sistemos, dronas. Be to, audio-video studijoje yra dvi montažinės su programine įranga, skirta kino montažui.

Audio-video studiją įkūrė Panevėžio muzikinis teatras. Projekto „Pragiedrulių kino akademija” iniciatorius - režisierius Laurynas Valkiūnas, audio-video studijos kuratorius.

Laurynas Valkiūnas aktyviai kuriantis jaunosios kartos dokumentinio kino režisierius („Broliai Kybartai“, 2020 m., „Dangaus stulpai - skambančios sinagogos“, 2023 m., „O, žvaigžde“, 2024 m.).

2018 m. stažavosi „American film institute“, Los Andžele.

2020 m. baigė kino režisūros bakalaurą Lietuvos muzikos teatro akademijoje.

Šiuo metu vysto ilgametražį dokumentinį filmą „Aš augsiu, tu neauk“ (pristatytas 2023 m. IDFAcademy, tarptautinio Amsterdamo dokumentinio kino festivalio metu) ir ilgametražį dokumentinį filmą „Himnas“ (JAV, Lietuva).

Rezidencijos

Rezidencijų kuratorė

residency@pragiedrek.lt

Rezidencijos

Pragiedrulių rezidencijų programos yra skirtos Lietuvos ir užsienio įvairių sričių kūrėjams - menininkams, tyrinėtojams, kūrybinių industrijų ir kitų kūrybinių veiklų atstovams. Jiems yra suteikiama galimybė gyventi ir dirbti Panevėžyje, vaizdingame Skaistakalnio parke, gamtos apsuptyje prie pat Nevėžio upės. Kaiminystėje veikia pramonės įmonės, kurios turi didelį potencialą meno ir pramonės sinergijai. Programų metu kūrėjai dirba su individualiais projektais bei įsitraukia į vietos bendruomenės ir kultūros veiklas.

Atvykę rezidentai turi galimybę gyventi parke esančio dvaro studijoje, naudotis bendra virtuve bei kurti atskiroje erdvėje. Rezidentas visos programos metu turi kuratoriaus pagalbą. Taip pat yra suteikiama galimybė naudotis kitų sodyboje veikiančių studijų įranga, tai iš anksto suderinus.

Sodas

Sodininkė Kotryna Daraškevičiūtė

ateik@pragiedrek.lt

Sodas

Pragiedruliuose yra kuriamas bendruomeninis gamtinis sodas. Bendruomenė kuria natūralistinį miško daržą, atvirą visuomenei. Miesto gyventojams suteikiama lysvė pačiame miesto centre, seniausiame miesto parke. Daržas atviras drąsiems, aplinkai draugiškiems bandymams, eksperimentams, gyventojų idėjoms ir iniciatyvoms. Darže nenaudojamos mineralinės trąšos, herbicidai, insekticidai ir kita chemija. Sodininkams suteikiami būtiniausi įrankiai, konsultuojama sodinimo klausimais, neįgaliesiems įrengiamos pakeltos lysvės.

Daržas kviečia prisijungti visus norinčius sodininkauti.