Praūžus kūrybingoms švarko dekonstravimo dirbtuvėms, dalinamės įspūdžiais. Dirbtuvių dalyviai turėjo unikalią galimybę atsinešti pabodusį ar nenešiojamą švarką ir suteikti jam naują gyvenimą – prikelti drabužį antram šansui bei paversti jį išskirtiniu, gal net pačiu mylimiausiu garderobo elementu.
Užsiėmimo metu dalyviai buvo supažindinti su trumpa drabužių dekonstravimo istorija ir pagrindiniais teoriniais principais. Praktinėje dalyje buvo pristatyti pirmieji žingsniai, kaip sėkmingai dekonstruoti rūbą. Naudojant „moodboard“ metodą, dalyviai galėjo išlaisvinti savo kūrybiškumą, eksperimentuoti su tekstūromis, spalvomis bei ieškoti dizaino sprendimų, pritaikant perdirbtus („recycled“) audinius atsineštam švarkui.
Dirbtuves moderavo dizaino studijos kuratorė ir kostiumų dailininkė Inga Jurkevičiūtė, kuri padėjo dalyviams sistemingai plėtoti idėjas ir pasinerti į kūrybos „flow“. Didelė padėka mokytojai ir konstravimo meistrės Vilijos Andrijauskienės komandai už techninę ir filosofinę įkvėpimo pagalbą.
Šis renginys leido ne tik prikelti drabužius naujam gyvenimui, bet ir paskatino tvaraus vartojimo bei kūrybiškumo principus, suteikiant dalyviams galimybę pažvelgti į savo garderobą naujai.
Meno ir pramonės rezidencijos projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė. Ypatingai ačiū „Panevėžio stiklas“, „HISK“, „Aurida“.