Šriftas:
Fonas:
Iliustracijos:

Naujienos

Dirbtuvės „PRAPLĖSK RIBAS“ su Monika Dirsyte

DĖMESIO! „Pragiedruliuose“ Monika Dirsytė pasirodys dukart:

✨VASARIO 25✨

💥KOVO 3💥

Dirbtuvių programoje laukia trumpas menininkės kūrybos pristatymas, akcentuojant ribas, kurias jai buvo sunku peržengti, trumpai papasakojant ir performanso meno istoriją.

11:00-13:00
Monika kvies prisistatyti kiekvieną dalyvį, tačiau neįprastai — tik dirbtuvių pabaigoje sužinosime, kas esame iš tikrųjų.

Prisistatymo metu, kiekvienas žmogus sugalvos naują vardą sau ir elgsis su savimi kaip su svetimu žmogumi — taip bus lengviau peržengti ribas. Tai, ką jie veikia ir kuo būna gyvenime, liks taip pat. Tačiau bus prašoma pristatyti situacijas, kur jiems sekasi ir kur nesiseka. Tada istorija bus pakeista: ten kur nesiseka, jie kalbės, kad jiems sekasi. Kurso esmė bus ta, jog dalyviai su savimi elgsis kaip su kitu žmogumi.

13:00-14:00 pietų pertrauka.

14:00-15:00
Rašymo pratimas: reikės rašyti apie save be sustojimo visą valandą. Rašymo metu reikės galvoti apie ribas, kurių negalėjote peržengti, iššūkius, kurių negalėjote įveikti.

💥SVARBU: turėti nedidelį kosmetinį (kišeninį) veidrodėlį, kuris bus naudojamas praktinėje užduotyje

✍️ REIKALINGA REGISTRACIJA: https://forms.gle/1xv5ENzezY9P5v8u9

Dirbtuvės yra nemokamos 🤠

⛅⛅⛅
Monika Dirsytė yra viena aktyviausių jaunosios kartos performanso menininkų Lietuvoje.

Kalbėdama apie savo kūrybos ašį Dirsytė akcentuoja įvairiapusį atvirumą: „Aš nebijau dalintis savo pasauliu su kitu žmogumi, nenoriu nupiešti savo pasaulio gražesnėmis spalvomis, noriu pabūti su žmogumi tokiu, koks jis yra. Būtent performansu man tai ir pavyksta geriausiai.“

Menininkei kūryboje yra svarbus atvirumas, ji nuoširdžiai ir drąsiai apsinuogina prieš žiūrovą. Jos performansai glaudžiai susiję su asmenine patirtimi, tačiau ji ją priartina prie žiūrovo, paversdama kolektyviniu išgyvenimu, kurį kiekvienas patiria individualiai. Dirsytės performansai pareikalauja dvasinės ir fizinės ištvermės ne tik iš jos pačios, bet ir iš stebinčiojo.

Monika Dirsytė ne kartą yra sakiusi, kad mene ir gyvenime jai svarbiausia tikrumas ir nuoširdumas. Todėl ir visa jos kūryba yra persmelkta asmenine patirtimi, kurią žiūrovas gali permąstyti per savo prizmę.

Karolinos Tomkevičiūtės tekstas, nuoroda: https://kolekcija.mo.lt/lt/Authors/43248