Šriftas:
Fonas:
Iliustracijos:

Naujienos

„Pragiedrulių“ atidaryme FC BASEBALL koncertas, nemokamos dirbtuvės ir instaliacijos

Prieš metus startavome atnaujintoje J. Čerkeso sodyboje Skaistakalnio parke, o šiemet nuplėšiame likusias stop juostas ir prognozuojame PRAGIEDRULIUS.

Atveriame moderniai įkurtas antrojo kūrybiškumo centro etapo erdves. Kviečiame švęsti projekto finalinį etapą ir džiaugtis atsinaujinančio miesto veidu.

Be tavęs pokytis „Pragiedruliuose“ neįvyks. Siūlome meno edukacijas žemiškiems poreikiams: pranašaujame šiltas šypsenas, galingą, kaip viesulas energiją, o žaibus pamatysite tik iš fotoaparatų blyksčių!

Balandžio 27 dienos šventėje vyks nemokamos dirbtuvės, interaktyvios instaliacijos, FC BASEBALL akustinis koncertas.

RENGINIO PROGRAMA

13:00 - 17:00
DIZAINO STUDIJA / SUSIKURK SAVO STICHIJOS MARŠKINĖLIUS

Madingame susitikime su tekstilės dizaino studijos kuratorėmis Inga ir Lina, perdarykime senus marškinėlius, naudojant antrines žaliavas: audinių atraižas, aksesuarus (sagas, bižuteriją ir pan.).

Atsineškite senus marškinėlius ir drauge juos atnaujindami sukurkime unikalią stichiją vasarai ant savo drabužio iš tvarios furnitūros. Medžiagomis pasirūpinsime, tačiau visada laukiame prisidedant prie mūsų skleidžiamos tvarumo idėjos, tad kviečiame atsinešti bei pasidalinti nebenaudojamais audiniais, karoliukais ir kt.

13:00 - 15:00
DAILĖS STUDIJA / KOMIKSŲ DIRBTUVĖS „IŠ ORO“

Yra sakoma, jog nėra netinkamo oro, yra tik netinkama apranga. Analogiškai šį pasakymą galima pritaikyti momentams, kada reikalingas kūrybiškumas.

Nuo surealaus drabužių pasirinkimo lentynose iki didžiųjų gyvenimo apsisprendimų. Komikse bus vaizduojamos tam tikros orų sąlygos bei žmogus jose, tokiu būdu pristatant kūrybinį mąstymą situacijose apie orą.

14:00 - 16:00
TEATRO STUDIJA / VIEŠOJO KALBĖJIMO SRAUTINĖ EDUKACIJA

Dalyviai studijojoje turės galimybę susipažinti su scena. Bus mokoma kaip joje judėti ir tapti pastebimu, kaip naudotis prožektoriumi ir kalbėti į mikrofoną, kaip taisyklingai stovėti, laikyti rankas ir kur žiūrėti.

Improvizacinės ir kūrybinės užduotys padės atsipalaiduoti ir patirti teatro džiaugsmą kamerinėje scenoje. Dalyvius konsultuos profesionalūs teatro aktoriai ir technikai.

13:00 - 16:00
DAILĖS STUDIJA / INTERAKTYVI SIENA „PROGNOZĖ PRAGIEDRULIAMS“

„Pragiedrulių“ terasos erdvėje ant didelio formato lapo, padėto ant molbertų, kūrybiškumo centro lankytojai kviečiami rašyti linkėjimus (prognozes) orų tema „Pragiedruliams“.

DAILĖS STUDIJA / INTERAKTYVUS TAPYMAS PARKE ANT BALTŲ PAKLODŽIŲ
Parko erdvė aplink „Pragiedrulius“ tampa atvira lauko galerija. Kviečiame paimti teptuką ir kurti.

FOTOGRAFIJOS STUDIJA / CAMERA OBSCURA (TAMSUSIS KAMBARYS)
Didelės fotokameros „Pro adatos skylutę“ montavimas audio-video studijoje bei edukacija lankytojams. Tai eksperimentinė kamera sukonstruota iš pačios erdvės, kuri sukuria interaktyvą instaliaciją studijoje.

Instaliacija kviečia žiūrovą atrasti alternatyvią Skaistakalnio parko versiją per skirtingus pojūčius. Tik įsiklausius ir atsidavus šio gamtos kampelio energijai galima pilnai išgyventi parko dvasią bei pasinerti į gilesnį šios vietos pažinimą, kuris iš pirmos pažiūros nėra matomas. Kūrinys skatina per skirtingus pojūčius, simbolius ir mistinę atmosferą patirti tą patį Skaistakalnio parką nauju rakursu.

AUDIO-VIDEO STUDIJA / PRAGIEDRĖJIMAS TRIM KADRAIS
Ar yra istorija, kurios negalėtum papasakoti trim kadrais? Į audio-video studijos dirbtuves atsinešk istoriją tema „Pragiedrėjimas“ ir paversk ją trijų kadrų filmu.

SODAS / DIRBTUVĖS APIE GAMTINĘ IR KŪRYBIŠKĄ SODININKYSTĘ

12:00 - 13:00
Augalų mainai, terasoje prie upelio

Kviečiame mainytis kambariniais augalais, daugiamečiais lauko augalais, įvairiais daržovių, uogų sodinukais, smulkiu sodininkavimo inventoriumi (vazonėliais, įrankiais ir kt.).

Konferencijų erdvėje:

13:10 - 14:00
Paskaita su Helene Gallis apie permakultūrą, valgomųjų miškų kūrimą Novergijos miestuose. Paskaita bus verčiama į lietuvių kalbą.

14:00- 15:30
Paskaita apie mažai priežiūros ir resursų reikalajaunčią kūrybišką gamtinę daržininkystę Lietuvoje su Ieva Motiejauske („Gyvas daržas“) intuityvaus daržo ambasadore, knygų autore, pedagoge.

16:00- 17:00
Paskaita apie lietuviškas pievas su botanike, gamtinio apželdinimo specialiste Vilma Gudyniene.

Edukacijos ir renginiai yra nemokami.

17:30
FC BASEBALL akustinis koncertas

Pasidalinkite Facebook renginiu!

Projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis ir Panevėžio miesto savivaldybės.

Projektas „Vienijantis kūrybiškumo centras – Pragiedrulių sodyba“ projekto vertė - 1 078 557Eur: Europos ekonominės erdvės fondo lėšos – 959 839 Eur, Savivaldybės indėlis – 118 718 Eur