Šriftas:
Fonas:
Iliustracijos:

Naujienos

Martina Sedda fotografijų parodos "BROKEN WOODLANDS" atidarymas

Lapkričio 22 d. 18 val. kviečiame į Martinos Sedda fotografijų parodos "BROKEN WOODLANDS" atidarymą 🤯🌳
Italų fotomenininkė keletą mėnesių kūrė Panevėžyje dalyvaudama Artihost meno rezidencijoje 🏡
Kartu su Panevėžio miškų urėdijos komandos pagalba, fotografė Martina iš Italijos visą mėnesį lankė skirtingus miškų plotus, analizavo medelyno veiklą, dalyvavo miškininkų darbuose, domėjosi istorija ir galiausiai įamžino miškų nykimo ir atsodinimo ciklą 🌿
Vieta - Panevėžys, Ukmergės g. 59a, Pragiedruliai
Nuoroda į renginį:
https://www.facebook.com/events/320802237377093/?ref=newsfeed

Parodos anotacija:
Fotografijų paroda - BROKEN WOODLANDS: Miškų nykimas ir gamtos transformacija
Autorė: Martina Sedda | Italija, "Artihost" meno ir kultūros rezidentė
Kada: Lapkričio 22 d. 18:00 val
Kur: Pragiedruliai, Skaistakalnio Parke
Parodą bus galima aplankyti ir išvysti gyvai iki lapkričio 29 d.
Tai bendruomeninis meno projektas dokumentuojantis Panevėžio regiono miškų nykimo realybę ir kasdienę veiklą tų, kurie ir toliau nenustoja rūpintis gamtos paveldu.
Su Panevėžio miškų urėdijos komandos pagalba, fotografė Martina iš Italijos visą mėnesį lankė skirtingus miškų plotus, analizavo medelyno veikla, dalyvavo miškininkų darbuose, domėjosi istorija ir galiausiai įamžino miškų nykimo ir atsodinimo ciklą.
Daugiau nei prieš 10 000 metų Lietuvos kraštovaizdžiui buvo būdingi miškai, užėmę beveik 50% žemės ploto, suteikę prieglobstį žmonėms ir gyvūnams. Vėliau dėl ekonomikos plėtros ir intensyvios žemdirbystės, buvo padaryta įtaka klimato kaitos poveikiui ir vabzdžių marui (pvz., žievėgraužiai tipografai). Tai prisidėjo prie miškų ekosistemų ir jų biologinės įvairovės nykimo. Šiuo metu Panevėžio apskritis yra viena iš mažiausiai miškingiausių vietovių Lietuvoje (apie 31 proc.)
Tai bus, fotografijų paroda, pasakojanti apie miško kovą su praeities industrializacijos ir dabarties klimato kaitos padariniais.
Renginio metu autorė nori pristatyti ir parodyti savo foto darbus visiems besidomintiems, taip pat pasidalinti savo patirtimi ir įspūdžiais praleistais Panevėžyje.
Martina Sedda yra italų fotografė, kuri specializuojasi konceptualioje, dokumentinėje ir mados fotografijoje. Turinti tvirtus vizualinio dizaino ir komunikacijos pamatus. Ji su dideliu entuziasmu mėgsta pasakoti pasaulio istorijas. Šis projektas gimė meno rezidencijoje, kurioje Martina dalyvavo 2023 metų rugsėjo – lapkričio mėnesiais Panevėžyje.
Renginį organizuojantis „Artihost“ – tai vienintelė pasaulyje hostelio ir bendradarbystės erdvė, siūlanti meno ir kultūros rezidencijas. Kartu su menininkais ir kultūros atstovais vystomi tarptautiniai meno ir kultūros projektai Panevėžio mieste.