Šriftas:
Fonas:
Iliustracijos:

Kalendorius

Atvira fotografijos diena

Atviros fotografijos dienos principas – laisvas fotografijų parodos ir vykstančių dirbtuvių lankymas. Šią diena turėsime net 2 išskirtines fotografijos dirbtuves, pasitelkiant unikalias kameras bei fotografinius procesus.
📍Savo žiniomis dalinsis fotografas Domas Rinius, o atlikti eksperimentinio fotografavimo atvyks fotomenininkas Mindaugas Janušaitis.
❗️Norint dalyvauti dirbtuvėse nėra būtina išankstinė registracija, kviečiame laisvai prisijungti prie vykstančių procesų, patirti viską teoriškai bei praktiškai!
🕖Dienotvarkė:

 • 12:00– 15:00 Fotografijos dirbtuvės „Inversinis procesas“ su Domu Riniumi;
 • 15:00-15:30 – pertrauka;
 • 15:30-17:00 Spalvoto inversinio RA - 4 proceso dirbtuvės “Spalvinis kontaktas” su Mindaugu Janušaičiu ir Domu Riniumi
 • Martynos Sedda Fotografijų parodos „Broken woodlands“ lankymo laikas – 10:00 – 17:00
  📸Taip save pristato fotografas Domas Rinius:
  📍Esu Domas Rinius - žmogus, dirbantis kasdienį, niekuo neišsiskiriantį darbą, gyvenantis, iš pirmo žvilgsnio, paprastą gyvenimą. Tačiau savita pasaulėjauta, meno suvokimas atskleidžia didelius siekius, užsibrėžtus tikslus ir kitokį pasaulio ir savęs suvokimą. ,,Bent jau man fotografija yra jausmo išraiška. Tu diktuoji tai, kaip tu jautiesi. Man geriausios fotografijos yra gimusios iš negatyvo, tamsiosios pusės. Norėdamas pažinti šviesą - turi pažinti tamsą. Todėl savo fotografijose stengiuose paslėpti tą cinkelį, kažką tokio, kad žmogus paieškotų, improvizuotų ir suprastų, galbūt, visai kitaip.
  Fotomenininkas dirbtuvių metu demonstruos inversinį procesa fotografuodamas savo sukurta ypač didelio formato kamera (50x60 cm). Bus fotografuojami susirinkusių dalyvių portretai.
  Daugiau informacijos apie Domo Riniaus darbus: https://domasrinius.weebly.com/
  Mindaugas Janušaitis - fotomenininkas, dirbantis su įvairiais alternatyviosios fotografijos procesais. Savo kūrybos arsenale Mindaugas turi daugybę įgyvendintų unikalių projektų, perdirbant ar nuo nulio sukonstruojant kameras ir jas pritaikant naujam panaudojimui bei kūrybinėms idėjoms.
  Mindaugas dirbtuvių metu eksperimentuos su Domo Riniaus sukurta didelio formato kamera, pasitelkiant spalvotą analoginės fotografijos procesą.
  🔴“Spalvinis kontaktas” - spalvotos analoginės fotografijos dirbtuvės. Šios dirbtuvės yra žvilgsnis į save per spalvoto RA4 reverso procesą. Fotografuosime su didelio formato kamera ir mėgausimės eksperimentavimo procesu.
  RA4 Spalvotas reversas - tai sąlyginai naujas alternatyvus procesas, kuomet spalvotas popierius skirtas analoginei spaudai iš spalvotų negatyvų yra naudojamas kaip negatyvas didelio formato kameroje ir panaudojant chemini procesą panašų į E6 skaidrių ryškinimą - gaunama “popierinė skaidrė” gan artima Polaroid, tik šiek tiek lėčiau.
  Mindaugas dirbtuvių metu eksperimentuos su Domo Riniaus sukurta didelio formato kamera, pasitelkiant spalvotą analoginės fotografijos procesą.
  📍Mindaugo Janušaičio darbus bei projektus galite pamatyti čia: https://www.instagram.com/jcameraworks/

RENGINYS NEMOKAMAS
📌Vieta: Panevėžys, Ukmergės g. 59a, Pragiedruliai