Font:
Background:
illustrations:

News

Nauja fotografijos mentorystės platforma Panevėžyje įgauna pagreitį

Dano Kazlausko ir Pauliaus Vepšto nuotr.

Vasarį kūrybiškumo centre „Pragiedruliai“ startavo fotografijos studijos mentorystės klasė „Šviesos keliu“. Šis projektas yra skirtas 9-12 klasių jaunimui, planuojančiam savo ateitį sieti su fotografijos menu. Programos metu 18 fotografijos profesionalų dalinsis žiniomis bei patirtimi su atrinkta panevėžiečių moksleivių grupe iki pat rugsėjo mėnesio, rašoma centro pranešime žiniasklaidai.

Daug susidomėjimo

Iš beveik pusės šimto paraiškų projekto komisija atrinko 17 labiausiai motyvuotų mokinių. Pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo žingeidumas fotografijos srityje, įvardinta motyvacija bei pateikti fotografijos darbai, kurie nustebino solidumu.

Projekto sumanytojui fotografui Pauliui Vepštui kilo idėja įgyvendinti šią iniciatyvą apklausus fotografijos disciplinos pedagogus, kurie pasidalino savo praktika. Paaiškėjo, jog mokyklose dominuoja teorinėmis žiniomis grįstas fotografijos mokymasis, o mokiniams dažniausiai skiriamos mobilografijos technika atliekamos praktinės užduotys.

Pragiedrulių fotografijos studijos veiklose dalyvauja daug jaunimo, todėl atliepiant mokinių ir mokytojų poreikį bei išnaudojant jau turimus infrastruktūrinius ir techninius resursus, inicijuojamo projekto veiklos skirtos į fotografijos mokymąsi pažvelgti per praktinę prizmę, pasitelkiant įvairius fotografijos žanrus ir juos išmanančius profesionalus iš visos Lietuvos.

Sukurta mokymų programa apjungia meninės, analoginės, renginių bei komercinės fotografijos sferas bei suteikia dalyviams prieigą prie profesionaliojo fotografijos meno bei amato atstovų darbo užkulisių.

Dalyvaudami profesionalų kūrybinėse dirbtuvėse bei paskaitose Panevėžio moksleiviai ugdo kūrybinį mąstymą, bendruomeniškumą, savarankišką problemų sprendimą, formuoja kūrybinį identitetą, socialinius ir kartu profesinius fotografijos profesionalų lauko ryšius.

Mokymosi procesas grįstas praktika

Dalyviai praktiškai išbando įvairius fotografijos žanrus realiai: kartu su fotografais dirba fotolaboratorijose, fotografuoja renginiuose, mokosi dirbti fotostudijose, dalyvaus ekskursijose bei paskaitose, betarpiškai bendrauja su profesionaliojo meno kūrėjais ir susipažįsta su jų kūryba.

„Šviesos keliu“ programa orientuota į mentorystę, siekiant pateikti sėkmingų fotomenininkų bei fotoamatininkų pavyzdžius ir suteikti galimybę dalyviams tiek teoriškai, tiek praktiškai realiose sąlygose įsitraukti į kūrybinį procesą.

Dalyviai nuolatos gauna įvairių užduočių, kurios yra skirtos atrasti save fotografijoje. Vainikuojant šio projekto veiklas, mokymosi metu sukurtų darbų bus surengta mokinių fotografijos paroda „Pragiedrulių“ kūrybiškumo centre.

„Pragiedrulių“ kūrybiškumo centro fotografijos studija jau nuo praeitų metų gegužės mėnesio kuruoja parodas, organizuoja paskaitas, nemokamas dirbtuves ir kitus kultūrinius renginius, atvirus panevėžiečiams ir miesto svečiams.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.